top of page
Bemutatkozás
Üdvözöllek, kedves leendő Vendégem!
Schőnig Henriett vagyok.
Munkám alapját öt emberi értékre építem:
fizikai – erkölcs
értelmi – igazság
érzelmi – béke
pszichikai – szeretet
lelki – erőszakmentesség
Ez az öt pillér határozza meg szolgáltatásaim alapköveit. Nem csak beszélek róluk, hanem aktívan alkalmazom is őket.
Hiszem, hogy nincs két egyforma ember vagy élethelyzet, ezért mindenkit egyénileg közelítek meg.
Életem során azt tapasztaltam, hogy az életünk folyamatosan változik: mélységek és magasságok, boldogság és bánat, siker és kudarc váltakoznak. Ezek az ellentétek állandóan jelen vannak az életünkben, ami arra kell ösztönözzön bennünket, hogy folyamatosan fejlődjünk. Minden külső hatás, legyen az társadalmi elvárás, családi örökség (vagyis mintázat) vagy a jelen kihívásai, mind-mind arra hivatott, hogy formáljon bennünket.
Ez egy összetett folyamat, ahol minden összefügg, és ezek együttesen alkotják meg a teljes képet. Nem hoz valódi megoldást, ha nem vizsgáljuk meg egy probléma gyökerét, és csak a felszínt érintve, minden mást figyelmen kívül hagyunk.
Elköteleztem magam amellett, hogy megoldásközpontú, holisztikus kezelésekkel segítsem a hozzám fordulók fejlődését, test, lélek és elme szintjén. Nem az a feladatom, hogy ítélkezzek vagy bíráljak, hanem hogy támogassam Vendégeimet abban, hogy megtalálják a kiutat az olykor végtelennek tűnő spirálból – még akkor is, ha az szivárvány színeiben is ragyog.
Az elsődleges cél az: hogy meghaladjunk Önmagunkat! Mindennap! Ha csupán egy apró lépéssel, akkor is!
Filozófiám
Mindig is törekedtem a személyes megtapasztaláson alapuló és közvetlen kapcsolatokra épülő formát támogatni, hiszen így tudjuk eldönteni, hogy szimpatikusak vagyunk -e egymásnak, és a közös munka mennyire lehet hatékony. Nem vagyok egyedibb senkinél, hiszen mindenki a legjobb tudása és tapasztalata alapján végzi a munkáját. Ez tesz mindenkit egyedivé - ahogy engem is.
A holisztikus szemlélet megtanított arra, hogy bár a pszichológia szigorú rendszerelmélete fontos, a gyógyulás valódi útjára csak akkor léphetünk rá, ha az embert test, lélek és elme szintjén is rétegekre bontjuk. Így válik teljessé ez a hivatás, amelynek célja, hogy új szemléletmódot teremtsen, elősegítse a személyiség fejlődését, erőt adjon a mindennapi nehézségek leküzdéséhez, feloldja az elme kondicionált emlékeit, és segítsen rátalálni a valódi Önmagadra.
Akik inspiráltak
Sadhguru
Szadaguru Dzsaggi Vászudéva (tamil: சத்கரரர ஜக்கி வாசவாசதேவ் ; hindi: सदगुरु जग्गी वासुदेव) (1957. szeptember 3.), ismertebb, magyarban is használatos nevén Sadhguru, indiai jógi, misztikus, guru, bestseller író és spirituális tanító. Részt vesz társadalmi és környezetvédelmi kezdeményezésekben is. Az „Isha Alapítvány” nevű non-profit szervezet alapítója, amely jógaprogramokat kínál szerte a világon. (Forrás: Wikipédia.)
Popper Péter
Magyar pszichológus, klinikai gyermek-szakpszichológus, pszichoterapeuta, egyetemi tanár, író. Évtizedekig hazánk egyik legnépszerűbb pszichológusa, könyveivel, előadásaival, tanácsaival az újságokban, a rádióadásokban, a televízióban segített az embereknek a mindennapok lelki gondjainak megoldásában, eligazodni a gyermeknevelésben. (Forrás: Wikipédia, Kép: wmn.hu)
Dr. Máté Gábor
Magyar származású kanadai orvos. A függőségek kutatásával és kezelésével foglalkozik. Széles körű elismertségnek örvend az ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar) területén végzett munkája és a témáról alkotott egyedi nézőpontja miatt, valamint azért, mert szilárd meggyőződése (amelyet egyébként tudományos kutatások konkrét eredményeivel is alátámaszt), hogy az elme, a tudat, a lélek egészsége nem választható el a test egészségétől. Amellett, hogy keresett és sokat foglalkoztatott előadó, valamint szemináriumok tartója a fenti témákban, Máté rendszeresen ír különböző lapokba, és több könyve is megjelent. (Forrás: Wikipédia, Kép: Wikipédia)
Sigmund Freud
Zsidó származású osztrák neurológus és pszichiáter, a pszichoanalitikus iskola megalapítója. A pszichoanalitikus iskola alapelmélete, hogy az elfojtás révén tudattalanná váló emlékek és motivációk nagy hatással vannak a személy viselkedésére. Bizonyos tudattalan gondolatok és emlékek – különösen a szexuális és agresszív jellegűek – neurózis forrásává válhatnak, ugyanakkor a neurózisok kezelhetőek a tudattalan gondolatok és emlékek felszínre hozásával. Erre irányuló módszerét nevezte el pszichoanalízisnek. (Forrás: Wikipédia, Kép: Wikipédia)
Carl Gustav Jung
Svájci pszichiáter az analitikus pszichológiai iskola megalkotója. Az ő nevéhez kötődik számos azóta széles körben elterjedt pszichológiai fogalom, mint az archetípus, egyéni és kollektív tudattalan, extra- és introverzió, animus, anima, árnyékszemélyiség, szinkronicitás stb (Forrás: cgjung.hu)
2011
Alkalmazott pszichológia vizsga, választozz érettségi tananyag
Színyei Merse Pál Gimnázium
Képzettségem
2017.02.07-2017.08.07
Életvezetési tanfolyam
Leblam Victor Rhoeney
2023.01.10-2023.12.26
Holisztikus pszichológia
GAIA University
2016.06.13-2017.02.13
Párkapcsolati tanfolyam
Semira Graham
2017.09.18-2018.12.18
Pszichológia alapok
ALISON.in.UK: David D./Maria Lachner
2012-2014
UCC Coláliste na hOllscoile Corcaigh (Ireland)
Applied Psychology (BA), magyarul "alkalmazott pszichológia"
bottom of page